Wynajem pojazdów

FAQ

Pierwsze wypożyczenie samochodu może powodować szereg wątpliwości związanych z formalnościami, sposobami płatności i wyjątkowymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce podczas jazdy. Choć nasi specjaliści chętnie udzielają indywidualnej pomocy w tej kwestii, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wynajmu aut dostawczych.

1. W jaki sposób można dokonać rezerwacji?

Rezerwacja samochodu dostawczego odbywa się przez telefon lub formularz na naszej stronie internetowej, w zakładce “Kontakt”.

2. Czy wszystkie auta w naszej ofercie są na prawo jazdy kategorii B?

Tak! Z naszych usług może skorzystać każdy, kto ukończył 21. rok życia i zdał egzamin na prawo jazdy kategorii B.

3. Czy chcąc wypożyczyć auto wyposażone w kontener lub plandekę z windą potrzebne jest dodatkowe szkolenie?

Nie. Dbamy o to, aby nasza flota była dostępna dla wszystkich i nie wymagała spełniania dodatkowych formalności. Nasz pracownik chętnie wytłumaczy działanie windy na przykładzie pojazdu z windą, który chcesz wypożyczyć.

4. Czy za wynajem aut dostawczych pobierana jest kaucja?

Tak. Samochody dostawcze to kosztowny sprzęt – pobór kaucji to niestety procedura konieczna, abyśmy mieli pewność, że wszystkie samochody wrócą do nas w nienaruszonym stanie. Za wynajem krótkoterminowy pobieramy 1000 zł kaucji, za wynajem długoterminowy – 2500 zł. Zaraz po zakończeniu okresu rezerwacji nasi pracownicy sprawdzą stan pojazdu – jeśli wszystko będzie OK, cała kaucja natychmiast wróci do Ciebie.

5. Czy auto może prowadzić inna osoba niż podano w rezerwacji?

Tak. Staramy się maksymalnie ułatwić Ci procedurę wynajmu samochodu dostawczego, nie dokładając niepotrzebnych ograniczeń i formalności. Wypożyczony u nas samochód może bez problemu prowadzić inna osoba, która ukończyła 21. rok życia i posiada prawo jazdy kategorii B. Prosimy jednak o zgłoszenie tego faktu naszym pracownikom.

6. Od jakiego wieku można prowadzić nasze samochody?

Ustalona przez nas granica wiekowa wynosi 21 lat. Choć egzamin na prawo jazdy można w Polsce zdawać dużo wcześniej, uważamy, że kierowanie wypożyczonym autem dostawczym wymaga pewnego doświadczenia. Wynajem pod warunkiem ukończenia 21. roku życia to norma w wielu krajach, a niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowo 12- lub 24-miesięcznego stażu za kółkiem.

7. Czy można zostawić u Was swoje prywatne auto na czas wynajmu samochodu dostawczego?

Oczywiście! Staramy się, aby wynajem aut dostawczych w naszej firmie był dla naszych klientów jak najbardziej bezproblemowy. Jeśli przyjedziesz do nas swoim prywatnym samochodem, będziesz mógł zostawić go na naszym monitorowanym parkingu.

8. Czy w aucie można palić?

Nie. Palenie tytoniu w wypożyczonym samochodzie dostawczym jest zabronione i zakaz ten dotyczy także e-papierosów. To bardzo istotny punkt regulaminu, za którego złamanie grozi aż 500 zł grzywny. Choć kodeks drogowy oficjalnie nie zakazuje palenia wyrobów tytoniowych w samochodzie osobowym (oprócz kilku wymienionych przypadków), pamiętajmy, że generalnie nie zaleca się stosowania tej praktyki podczas jazdy ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort współpasażerów.

9. Czy wynajętym autem dostawczym można wyjechać za granicę?

Bez problemu. W dzisiejszych czasach wyjazd za granicę często nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi formalnościami i nie wymaga od nas więcej wysiłku niż przemieszczenie się do innej części Polski. Z prawnego punktu widzenia nie ma więc przeciwwskazań do organizacji takiej podróży.
Jeśli jednak masz wątpliwości związane z zagranicznym wyjazdem, skontaktuj się z nami przed wynajęciem pojazdu lub poinformuj nas o tym fakcie podczas podpisywania umowy.

10. Czy można zwrócić auto poza godzinami otwarcia wypożyczalni?

Tak. Wiemy, że podróże kończą się niekiedy w późnych godzinach nocnych, a warunki na drodze to czynnik niezależny od naszych klientów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w razie potrzeby – prosimy jedynie o poinformowanie nas o tym fakcie minimum 3 godziny przed planowanym przybyciem.

11. Czy można okleić auto swoim logo?

Oczywiście jest taka możliwość, ale jedynie przy wynajmie długoterminowym – na minimum 6 miesięcy. Wynajem aut dostawczych to świetna oferta dla firm i przedsiębiorców, którzy szukają profesjonalnych i niskokosztowych rozwiązań transportowych.

12. Czy istnieje możliwość podstawienia pojazdu we wskazane miejsce?

Jak najbardziej. Na terenie Gdańska i Poznania, gdzie znajdują się nasze oddziały, podstawimy auto dostawcze za darmo przy wynajmie powyżej trzech dni. W innych miejscowościach podstawienie auta wyceniamy indywidualnie, w zależności od liczby kilometrów do przebycia. Usługa ta cieszy się dużą popularnością, dlatego już teraz zapraszamy do kontaktu!

13. Czy przy podpisaniu umowy na samochód dostawczy z windą istnieje możliwość wypożyczenia „paleciaka”?

Tak! Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, starając się, aby okres korzystania z dostawczaka był dla Ciebie jak najbardziej produktywny i jak najmniej kosztowny. Każde auto z windą wyposażone jest w wózek paletowy, który klient otrzyma za darmo na cały okres wypożyczenia.

14. Czy istnieje możliwość przedłużenia usługi na kolejne dni nieuwzględnione w umowie?

Tak – należy jednak zgłosić nam tę informację przed datą zwrotu uzgodnioną w umowie. Zdecydowanie zachęcamy do zrobienia tego jak najszybciej, aby mieć pewność, że użytkowany przez Ciebie pojazd dostawczy na pewno jest dostępny w tym terminie. Im dłuższy okres wypożyczenia, tym bardziej korzystna cena, dlatego warto od razu podpisać umowę na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy!

15. W jaki sposób obliczana jest opłata miesięczna przy wynajmie powyżej dwóch miesięcy?

Choć staramy się działać w pełni transparentnie, wycena długoterminowego wynajmu jest procesem skomplikowanym, na który wpływa wiele czynników. To dlatego usługę tę wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę między innymi rodzaj pojazdu, liczbę zaplanowanych kilometrów do przebycia w ciągu miesiąca, cel oraz długość wypożyczenia. Staramy się, aby uzyskana finalnie cena była dla Ciebie jak najbardziej korzystna.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie lub któraś z odpowiedzi wymaga dodatkowych wyjaśnień – zapraszamy do kontaktu!