Wynajem pojazdów

Jak bezpiecznie przewozić załadowany towar

Przewóz ciężkich towarów wiąże się z zachowaniem i przestrzeganiem określonych zasad ostrożności. Aby transport do 3,5 ton był bezpieczny należy nie tylko odpowiednio przygotować ładunek, ale również wybrać doświadczoną firmę dysponującą profesjonalnym sprzętem i samochodami dostawczymi. Dowiedz się jakie kroki należy poczynić w celu otrzymania licencji i jak powinien przebiegać prawidłowo zorganizowany przewóz towaru.

Licencja na transport do 3,5 ton – kto powinien ją posiadać?

Od maja 2022 roku wszystkie firmy przewozowe są zobowiązane do posiadania aktualnej i opłaconej licencji DMC na dystrybucję ładunków od 2,5 do 3,5 ton na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Jest to zezwolenie, dzięki któremu takie działalności będą mogły legalnie wykonywać swój zawód oraz bezpiecznie realizować usługi. Aby ją otrzymać należy przygotować:

Bezpieczny transport ładunków – o czym należy pamiętać?

Bezpieczeństwo to podstawa podczas przewozu ciężkich towarów. W przypadku dystrybucji rzeczy o wadze do 3,5 ton należy w szczególności uważać na to, aby były odpowiednio przygotowane do podróży. Pamiętaj o zastosowaniu opakowań ochronnych lub folii bąbelkowej, która zapobiegnie obijaniu się rzeczy w aucie. W przypadku niebezpiecznych lub delikatnych ładunków należy stosować odpowiednie oznaczenia w postaci etykiet. Będzie to jasna informacja o towarze dla celnika oraz pracownika firmy przewozowej.
Profesjonalny samochód dostawczy również jest potrzebny – w TwóDostawczak stawiamy na modele marki Renault przeznaczone do realizacji nawet bardzo wymagających zleceń!

Postaw na sprawdzoną firmę!

W przypadku transportu towarów do 3,5 ton warto dmuchać na zimne i skorzystać z usług profesjonalnej firmy przewozowej. W TwójDostawczak posiadamy odpowiednie licencje i uprawniania do pracy. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz bogatym wyposażeniem w postaci dużych aut na wynajem, dostosowanych do przewozu różnych towarów w bezpieczny sposób.